2024 Metų naujienos:


2023 Populiariausi vaismedžiai:

Dažniausiai užduodami klausimai:

Per kiek laiko pasodinti iškastus iš grunto sodinukus?

Mirkytus hidrogelyje sodinukus pasodinkite per 1-3 dienas nuo sodinukų gavimo.  Jeigu neturite galimybės pasodinti per šį laiką, sudrėkinkite šaknis ir padėkite vėsioje vietoje.

Kokiame gylyje sodinti obelų ir kriaušių sodinukus?

Sėklavaisiai sodinami iki poskiepio. Poskiepio neužkaskite.

Kokiame gylyje sodinti slyvas, persikus, trešnes, abrikosus, vyšnias?

Visi kaulavaisiai sodinami poskiepį paliekant kelis centimetrus po žeme.

Kokiais atstumais sodinti vaismedžius?


 Vidutinio augumo vaismedžiai sodinami kas 2.5 –3 m. koloniniai vaismedžiai sodinami kas 1,5 m, o kolonines obelis galima sodinti kas 0,7 m.

Kada tinkamiausias laikas sodinti vaismedžius?


Vazonuose augintus augalus galima sodinti visą šiltąjį sezoną – nuo pat ankstyvo  pavasario iki vėlyvo rudens iki šalnų. Augalai, kurie buvo iškasti iš grunto sodinami nuo pavasario kai atšyla žemė iki išsprogstant pumpurams. Medelių kurie jau su lapais kasti negalima. 


Kuo purkšti vaismedžius pavasarį?

Pirmasis purškimas vasario pabaigoje kovo pradžioje vario sulfatu, kai lauko temperatūra apie 10 laipsnių.
Antras purškimas prieš sprogstant pumpurams, kai jau matosi gyvybė,  fungicidais Score 250 EC, Topas 100 EC (2 ml+2,5 ml/10 l vandens). 
Trečias purškimas  yra atliekamas iškart po žydėjimo, tai yra žiedlapiams krintant. Vaismedžiams peržydėjus išpjaustykite moniliozės pažeistas vyšnių ir slyvų šakas bei ūglius, dezinfekuokite žaizdas ir tik tada purkškite fungicidais. Trečiam purškimui naudokite tuos pačius preparatus kaip ir purškimui prieš žydėjimą, tik dar galima įmaišyti insekticidą nuo kenkėjų Pvz Mavrik, ir šiuo kokteiliu nupurškite vaismedžius.

    2024  pavasario sezono metu prekiausime iškastais iš grunto sodinukais, visi augalai šviežiai kasami ir mirkomi specialiame mišinyje (hidrogelyje su šaknydijimosi stimuliatoriumi) tam, kad sodinukas būtų pilnai pasiruošęs prigyti jūsų sode! 

     

 *Visuomet sodinukus siunčiame saugiai supakuotus!        

Krepšelis

Krepšelis tuščias.